امور مشاركتهاي اجتماعي ، سازمانهاي مردم نهاد و خيريه هاي حوزه سلامت
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي
br ENGLISH
برگزاري تجليل از خيرين حوزه سلامت شهرستان قائمشهردي ماه1394

          اولين همايش خيّرين سلامت شهرستان قائمشهر در مورخه 07/10/94 در سالن اجتماعات فرمانداري شهرستان با حضور حضرت آيت ا... معلمي امام جمعه قائمشهر و نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري و آقاي مهندس محمدي فرماندار و آقاي ميرزائي رئيس شوراي شهر قائمشهر و آقاي دكتر بابامحمودي مشاور امور مشاركت دانشگاه علوم پزشكي و روساي ادارات و جمعي از خيّرين برگزار شد . ابتدا آقاي دكتر صفري رئيس شبكه و مركز بهداشت شهرستان ضمن خير مقدم به كليه مدعوين و تبريك ميلاد پيامبر اكرم (ص) و امام جععفر صادق (ع) و تقدير و تشكر از حضور مدعوين ، هدف از برگزاري همايش را تشكيل شوراي خيّرين سلامت ، بيان مشكلات بهداشتي شهرستان و ارائه راهكارهاي مناسب جهت رفع مشكلات پيش روي بهداشت و درمان شهرستان مطرح نمودند . آقاي دكتر صفري همچنين افزودند : قائمشهر با تراكم جمعيت بالا از داشتن پايگاه اورژانس كافي محروم است و در صورت بروز حادثه زمان طلايي براي ارائه خدمت بموقع 12-8 دقيقه است كه اين امر بدليل نبود پايگاه اورژانس كافي و ترافيك بالا امكان پذير نيست، در صورتيكه مجوز ، اميتاز و زمين توسط خيّرين فراهم شود ، بودجه جهت ساخت آماده است .

در ادامه آيت ا... معلمي فرمودند : سلامت از جمله نعمت هاي بزرگ الهي است و اگر انسان براي رضاي خدا قدم بردارد ، خداوند هم در دنيا و هم در آخرت به او جزاي خير عنايت خواهد كرد . خداوند در قرآن و اهل بيت نيز در اين زمينه بسيار تاكيد نموده اند .

سپس آقاي مهندس محمدي فرماندار محترم شهرستان ، تشكيل شوراي خيّرين سلامت را ضروري و گامي بسيار مهم براي حل بخشي از مشكلات بهداشت  و درمان شهرستان دانستند و فرمودند : امكانات و تجهيزات در بخش درمان مناسب نبوده و نياز به ورود خيّرين در اين بخش مي باشد .

 بيمارستان رازي ، بيمارستان عفوني منطقه اي است ولي امكانات كم و فضا محدود است كه با بهسازي آن بسياري از مشكلات مرتفع خواهد شد . راه اندازي كلينيك فوق تخصصي در قائمشهر بسيار مهم و ضروري است كه هر چه زودتر بايد اجرايي شود و كوچكترين خدمت در حوزه بهداشت و درمان بسيار با ارزش و قابل ستايش است .

آقاي دكتر بابامحمودي مشاور امور مشاركت دانشگاه علوم پزشكي افزودند :زمان خوبي براي برگزاري همايش انتخاب شد چرا كه مقارن با ميلاد پيامبر اكرم ( ص) و امام صادق (ع)است ، بزرگترين خيّر پيامبراكرم (ص) مي باشد كه دو ميراث گرانبها براي بشريت به يادگار گذاشت ( قرآن و عترت ) . حضور مردم در صحنه بسيار مهم است چراكه هر جا مردم در صحنه باشند پيشرفت و پيروزي حتمي است . فكر و انديشه خيّر مانده گار است و انسان خيّر با خدا معامله مي كند . حتي حضور شما در اين جلسه ، قدم خيري است كه براي آخرتتان بر مي داريد . وي ادامه داد اولين بيمارستان 7 طبقه استان در قائمشهر احداث مي شود ( بيمارستان رازي ) ، اگر بهترين طبيب در بيمارستان باشد ولي تجهيزات و امكانات نباشد اثربخش نخواهد بود . در صورت قبول ساخت هر طبقه از بيمارستان رازي توسط خيّر همان طبقه به نام او نامگذاري خواهد شد . وي در پايان افزود آنفلوانزا در استان با تلاش و همت همه ي همكاران كنترل شده است .

در اين همايش از سوي خيّرين 5 قطعه زمين به مساحت هاي 500 و 200 و 150 متري و حدود 573000000 ريال وجه نقد و 20دستگاه فشارخون اهداء گرديد . در پايان به 6 نفر از خيّرين سلامت نمونه لوح تقدير اهداء شد .

1394/11/04
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal