امور مشاركتهاي اجتماعي ، سازمانهاي مردم نهاد و خيريه هاي حوزه سلامت
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي
br ENGLISH
اركان و تشكيلات

مجمع خيرين سلامت كشور به عنوان يك سازمان مردم نهاد مي باشد و كليه فعاليت هاي آن غيرسياسي، غيرانتفاعي و غيردولتي بوده و در موضوع بهداشت و درمان با رعايت كامل قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران ، فعاليت مي نمايد و مطابق اساسنامه مربوطه اداره مي شود.

 ستاد اصلي مجمع خيرين سلامت كشور در تهران بوده و در تمامي استان ها و تعدادي از شهرستان ها كه داراي دانشگاه و دانشكده علوم پزشكي مي باشند ، شعبه اصلي داشته و در برخي از شهرستان هاي فاقد دانشگاه يا دانشكده علوم پزشكي داراي دفتر نمايندگي مي باشد .

محدوده فعاليت مجمع خيرين در سطح ملي است و اركان آن عبارتند از :

1- مجمع عمومي 2- هيئت مديره 3- دبيركل 4- بازرس

مجمع عمومي متشكل از كليه اعضاء مي باشد و عالي ترين مرجع تصميم گيري است كه به صورت عادي يا فوق العاده تشكيل مي گردد .

هيئت مديره نماينده قانوني مجمع بوده و وظايف و اختيارات آن در چارچوب اساسنامه مربوطه قرار دارد. هيئت مديره متشكل از 7 نفر عضو اصلي و 2 نفر عضو علي البدل مي باشد و براي مدت 2 سال انتخاب مي شود. انتخاب مجدد اعضاي اين هيئت براي دوره هاي بعدي بلامانع است.

دبيركل بالاترين مقام اجرايي مجمع است و در حدود اختياراتي كه از طرف هيئت مديره واساسنامه به وي تفويض مي گردد، فعاليت مي نمايد. در حال حاضر دبيركل مجمع خيرين سلامت كشور جناب آقاي سيدرضا نيري مي باشند كه به عنوان مشاور وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي و دبير كل مجمع خيرين سلامت كشور فعاليت مي نمايند .

مجمع داراي 2 نفر بازرس اصلي و 2 نفر بازرس علي البدل مي باشد كه با رأي كتبي مجمع عمومي براي مدت يك سال انتخاب مي گردند .

بازرس مي تواند در هر موقع ، هر گونه رسيدگي و بازرسي را در مورد عمليات مجمع انجام دهد و اسناد و مدارك و اطلاعات مربوطه را مطالعه و مورد رسيدگي قرار دهد .

1394/08/11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal